Kako posteljina utiče na san? Da li zaista vredi uložiti u kvalitetnu posteljinu, ukoliko nam je cilj da se konačno dobro naspavamo? Evo kako na ovo pitanje odgovara Diana Latić, brand director kompanije Silwear Sense.
Od kojih materijala bi trebalo da bude izrađena naša posteljina? Kako posteljina utiče na san?
Posteljina visokog kvaliteta može direktno poboljšati vaš odmor i raspoloženje. Mi u kompaniji Silwear Sense insistiramo, pre svega, na prirodnim materijalima i zato koristimo samo 100% čist sertifikovani organski pamuk, koji je s pravom priznat kao najzahvalniji materijal za održavanje, jer veoma dobro upija vlagu i može da se pere na višim temperaturama. Luksuzna posteljina od 100% prirodne dudove svile malo je skuplja opcija, ali njen glamur, prijatnost i ležernost daju jedinstven osećaj uživanja. Svakako, ono po čemu je Silwear Sense prepoznatljiv i jedinstven na tržištu jeste to što su u sve naše tkanine integrisani joni srebra čistoće čak 99,99%, koji imaju antibakterijsko, antimikrobno i antifungalno dejstvo.
Da li je svilena posteljina adekvatnija tokom letnjih ili zimskih meseci?
Svila nije poznata samo po svom prestižu, već i kao materijal koji ima veliku sposobnost regulacije temperature – greje kad je hladno, a hladi kad je vruće.
Da li je tzv. urbani mit da supermodeli tajnu svoje lepote duguju svilenoj posteljini, ili u tome ima istine?
Uopšte nije tajna da je čuveni „beauty sleep” dostižan uz spavanje na svili, a evo i kako svilena jastučnica može da pomogne:
- Pomaže koži da bude hidrirana Svilena jastučnica neće upijati proizvode koje ste naneli na kožu pred spavanje, zahvaljujući hidrofobičnim svojstvima svile, što znači da neće doći do isušivanja kože tokom spavanja. To je naročito značajno u zimskim mesecima i za sve koji imaju suvu kožu.
- Sprečava pojavu bora Potpuno glatka površina svilene jastučnice smanjiće trenje i sprečiće „gužvanje“ kože. Ukoliko ste se ikad probudili s linijama od jastučnice na licu, znate da to doprinosi bržem stvaranju bora. Uz svilene jastučnice, preporučujem i svilene maske za oči iz naše ponude, koje potpuno blokiraju svetlost i poboljšavaju kvalitet sna, a nežne su prema osetljivoj koži oko očiju.
- Ne elektriše i ne oštećuje kosu Svila ne krza kosu, njena antistatička svojstva sprečavaju da se vlasi naelektrišu, a antimikrobna i antibakterijska svojstva jona srebra sprečavaju razvoj bakterija ili grinja. Osim svilenih jasučnica, u našoj ponudi su i svilene gumice za kosu, koje, pored benefita za kosu, daju frizuri dozu glamura i elegancije.
Može li svilena posteljina pomoći i u slučaju akni i bubuljica?
Srebro koje je integrisano u Silwear Sense posteljinu odlikuju prirodna antialergijska, antibakterijska i antimikrobna svojstva, što ove jastučnice čini otpornijim na sakupljanje grinja, prljavštine i drugih alergena koji doprinose problemima na koži. Takođe, svilene jastučnice neće dodatno iritirati kožu tokom noći, kao što to mogu činiti drugi materijali.
Kako na naš organizam deluju joni srebra, integrisani u Silwear Sense proizvode?
Silwear Sense proizvodi od organskog pamuka i svile izrađuju se primenom najsavremenije tehnologije srebrnih jona, i po tome smo jedinstveni na tržištu. Tkanine su tretirane koloidnim česticama srebra, u cilju dobijanja nanokompozitnih tekstilnih materijala sa stabilnim i postojanim antimikrobnim svojstvima. Antimikrobna efikasnost modifikovanih materijala ispitivana je na gram-negativnu bakteriju Escherichia coli, gram-pozitivnu bakteriju Staphylococcus aureus i bakteriju Candida albicans. Obradom tkanina od organskog pamuka ili svile koloidnim nanočesticama srebra obezbeđuje se izuzetna antimikrobna efikasnost, čije se dejstvo ne umanjuje pranjem tkanine, te ona zadržava efekat protekcije od mikroorganizama i postojanost. Tkanina u koju su trajno integrisani joni srebra pokazuje i odličnu postojanost kada je u pitanju njeno održavanje i pranje.